Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im.Joachima Lelewela w Jakubowicach

CZYM JEST WOLONTARIAT?

Szkoła uczy i rozwija w młodym człowieku umiejętności i kompetencje, które będą mu pomocne w dorosłym życiu. Działalność w Szkolnym Kole Wolontariatu rozwija wśród uczniów postawę życzliwości i wrażliwości na potrzeby innych, jest odmienną opcją dla konsumpcyjnego sposobu życia, a także uzależnień. Aranżuje perspektywę do poszukiwania autorytetów i konstruowania świata wartości. Poprzez zaangażowanie wspiera ciekawe inicjatywy, pomaga w rozwijaniu zainteresowań, daje możliwość niesienia pomocy szkolnym rówieśnikom w trudnych okolicznościach. Uczniowie potrzebują wartościowej formy spędzania wolnego czasu, mają możliwość robienia czegoś dobrego i ważnego, poczucia, że są niezbędni innym osobom. Poprzez zaangażowanie w wolontariat wychowankowie w naturalny sposób zdobywają doświadczenia społeczne i odkrywają, co jest ważne w ich życiu.  

W ramach programu Szkolnego Koła Wolontariatu, nauczyciele-opiekunowie w sposób całościowy pomagają uczniom w zrozumieniu idei wolontariatu oraz organizują i nadzorują działania w wolontariacie na terenie szkoły i w jej otoczeniu. 

Wolontariat przynosi także konkretne korzyści dla samej szkoły m.in..: ułatwia współpracę z instytucjami zewnętrznymi, pozwala na poszerzenie oferty zajęć w szkole, daje skuteczne narzędzia wychowawcze, rozbudowuje potencjał szkoły oraz pozytywnie wpływa na integrację nauczycieli i uczniów. 

 

 

 

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Zegar

Biuletyn Informacji Publicznej

PROGRAM AKTYWNA TABLICA

PROGRAM "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI"