Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im.Joachima Lelewela w Jakubowicach

NASZE AKCJE

AKCJE CAŁOROCZNE 

 

Zbiórka plastikowych nakrętek dla podopiecznych Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. 

Szkolna akcja polega na zbieraniu, przynoszeniu i wrzucaniu nakrętek do specjalnego pojemnika – tak zwanego „Zakrętkożercy”, który znajduje się przy wejściu do szkoły „od strony furtki. Dwa razy do roku nasza szkoła przekazuje worki z nakrętkami do hospicjum skąd trafiają do firmy recyklingowej, a za uzbierane pieniądze hospicjum ma możliwość spełniania marzeń swoich Małych Podopiecznych. 

 

Akcja Tusz do paki. 

Jest to ogólnopolska kampania edukacyjno-charytatywna, której celem jest edukacja ekologiczna zarówno dzieci, jak i dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw. kartridży. Zachęcamy uczniów do przynoszenia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucania ich do przygotowanych kartonów, które znajdują się na korytarzach naszej szkoły oraz w świetlicy szkolnej. Zebrane w ten sposób odpady przekazywane są do recyklingu, a uzyskany z nich dochód przeznaczony zostaje na zakup karmy dla zwierzaków ze schronisk.   

 

CO WAŻNE: Tusze muszą pochodzić z drukarek atramentowych i być oryginalne, czyli nigdy wcześniej nienapełniane. 

 

Zbiórka zużytych baterii w ramach akcji Zbieram to w szkole. 

Jej celem jest dwojaka pomoc:  

  • edukacja ekologiczna dzieci i dorosłych polegająca na wspieraniu recyklingu i dbania o środowisko naturalne  

  • oraz finansowa - poprzez przekazywanie pozyskanych środków z recyklingu do najbiedniejszych krajów w Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej.  

Pojemnik, do którego można wrzucać zużyte baterie znajduje się na głównym holu przy wejściu B. 

 

Akcja Starsi – Młodszym. 

Nasza akcja skierowana jest do wolontariuszy z klas VII i VIII. Jej celem pomaganie młodszym koleżankom i kolegom w nadrabianiu zaległości w nauce, pomocy w odrabianiu prac domowych w świetlicy szkolnej. Nasi wolontariusze angażują się także w pomoc przy organizacji zabaw dla dzieci z oddziałów przedszkolnych, wykonując określone czynności zlecone przez nauczycieli. Ich pomoc jest bardzo ważna przy przygotowaniu różnych uroczystości szkolnych, „żywych lekcji historii”, dyskotek a także podczas organizacji akcji społecznych i charytatywnych. 

 

AKCJE COROCZNE 

Góra grosza 

 Głównym celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin. 

W bieżącym roku szkolnym zbiórka trwa od 1 listopada 2022 roku do 28 lutego 2023 roku.  

Posegregowane monety 1, 2 oraz 5-cio groszowe można wrzucać do specjalnych słoików, które znajdują się w sali kl. VIII oraz w świetlicy szkolnej. 

 

Pomóżmy bezdomnym zwierzętom 

To coroczna akcja społeczna organizowana w naszej szkole, której głównym celem jest uwrażliwianie dzieci na potrzeby bezdomnych zwierząt oraz edukacja w temacie sprawowania odpowiedniej opieki nad nimi. 

Rzeczy przekazywane do schroniska to głównie karma dla psów i kotów, legowiska, koce i zabawki. 

O terminie zbiórki informują ogłoszenia pojawiające się na stronie internetowej szkoły. 

 

Pomóż dzieciom przetrwać zimę 

W naszej szkole co roku rozgrywany jest "Mecz Słodkich Serc", który jest elementem ogólnopolskiej akcji pod nazwą “Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, której organizatorką jest dziennikarka związana z Polskim Radiem Lublin, Ewa Dados. Celem akcji jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby tych, którzy znajdują się trudnej sytuacji. Niezwykle ważna jest nauka empatii i umiejętności dzielenia się z potrzebującymi. Co ważne jest to zbiórka trwałej żywności, odzieży, środków czystości, słodyczy i zabawek dla potrzebujących rodzin.  

 

AKCJE OKAZJONALNE  

  • Organizacja zbiórek rzeczowych dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „Kalina” w Lublinie. 

  • Mikołajkowa zbiórka darów dla najmłodszych podopiecznych Bractwa Św. Brata Alberta w Lublinie 

  • Akcje charytatywne na rzecz konkretnych podopiecznych fundacji niosących pomoc ludziom w trudnych sytuacjach życiowych, jak również ciężko bądź nieuleczalnie chorym. 

 

 

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Zegar

Biuletyn Informacji Publicznej

PROGRAM AKTYWNA TABLICA

PROGRAM "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI"